Kontakt

Asa Development Sp. z o.o. 2 Sp. k.
ul. Lubostroń 22
30-383 Kraków

e-mail: biuro@asadevelopment.pl
tel: +48 (12) 357 90 12

poniedziałek - piątek: 10:00 - 16:00

www.facebook.com/ASADevelopmentKrakow

Twój notatnik zobacz zawartość »
01f40c8dbb.jpg

Obecnie można zauważyć, że coraz więcej osób kupujących nowe mieszkania w Krakowie interesuje się przede wszystkim budynkami o niskiej zabudowie. Bloki maksymalnie 5-piętrowe są znacznie chętniej wybierane niż tzw. drapacze chmur. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych zalet wynikających z zamieszkania w niewysokim bloku mieszkalnym.

Dlaczego warto wybrać mieszkanie w niskiej zabudowie?

Przede wszystkim mieszkania w niskiej zabudowie są nieco bardziej kameralne niż typowe bloki wielopiętrowe, jakie znamy z polskich miast. Jest to oczywiste, ponieważ zwykle mieszka na nich mniejsza liczba mieszkańców. Dzięki temu ludzie częściej znają swoich sąsiadów, przestają być zupełnie anonimowi i tworzą wspólnie małą społeczność, którą połączyło miejsce zamieszkania. Jak się okazuje, osoby wybierające mieszkanie w niskiej zabudowie dodatkowo są znacznie bardziej chętni do nawiązywania kontaktów sąsiedzkich niż mieszkańcy wielopiętrowych bloków.

Bardzo istotną kwestią jest jednak również możliwość łatwiejszego zarządzania budynkiem. Co więcej, można się spodziewać, że w tego rodzaju obiektach będzie mniejszy hałas, ponieważ korzysta z niego mniejsza liczba osób.

Współcześnie mieszkania w niskiej zabudowie powstają na bardzo przyjaznych, zielonych osiedlach. Zwykle mieszkańcy mają możliwość skorzystania z osiedlowych ogrodów, parków lub terenów zielonych. Najczęściej obiekty tego rodzaju są odpowiednio chronione, ogrodzone i monitorowane, dlatego poziom bezpieczeństwa na nich jest bardzo wysoki. To sprawia, że często decydują się na nie rodziny z dziećmi.

Co więcej, nowoczesne budynki mieszkalne są wykonane z najlepszych jakościowo materiałów budowlanych, a także wyposażone w wiele innowacyjnych udogodnień, co zdecydowanie wpływa na komfort i bezpieczeństwo późniejszego mieszkania.

Obecnie mieszkania w niskiej zabudowie tworzone są nie tylko na terenach podmiejskich, ale również blisko centrum. Z tego też powodu obiekty tego rodzaju można znaleźć niemal w każdej lokalizacji, co może być ułatwieniem podczas podejmowania decyzji.