Kontakt

Asa Development Sp. z o.o. 2 Sp. k.
ul. Lubostroń 22
30-383 Kraków

e-mail: biuro@asadevelopment.pl
tel: +48 (12) 357 90 12

poniedziałek - piątek: 10:00 - 16:00

www.facebook.com/ASADevelopmentKrakow

Twój notatnik zobacz zawartość »

Wybór idealnego mieszkania dla rodziny nie jest zadaniem łatwym. Przede wszystkim trzeba dostosować lokal mieszkalny do potrzeb różnych osób, zarówno rodziców, jak i dzieci. Co więcej, potrzeby rodziny zmieniają się z upływem czasu, co warto uwzględnić już przy wyborze odpowiedniego mieszkania. W końcu liczy się nie tylko samo mieszkanie i budynek mieszkalny, ale całe osiedle i otaczająca je okolica.

W tym artykule chcielibyśmy podpowiedzieć, na jakie aspekty zwykle rodziny zwracają uwagę, na przykładzie naszych doświadczeń związanych ze sprzedaż mieszkań Lubostroń w dzielnicy Dębniki (dawne Podgórze).

3 ważne kwestie, na które warto zwrócić uwagę, szukając mieszkania dla rodziny

  1. Jeszcze przed porównywaniem mieszkań pod względem metrażu, ilości pokojów, czy ceny, warto skupić się przede wszystkim na wyborze dzielnicy miasta, w której w przyszłości zamieszkasz ze swoją rodziną. Zastanów się, ile czasu będziesz musiał poświęcać codziennie na dojazd z mieszkania do pracy. Pomyśl o tym, jak twoje dzieci będą docierać do szkoły i czy ta trasa będzie dla nich bezpieczna. A może w okolicy twojego przyszłego mieszkania znajdują się dobre przedszkola lub szkoły, do których mogłyby uczęszczać twoje dzieci? Warto to sprawdzić!
  2. Każdy chce dla swojej rodziny przede wszystkim spokoju i bezpieczeństwa. Staraj się więc wcześniej sprawdzić, czy okolica twojego przyszłego miejsca zamieszkania jest bezpieczna. Warto więc zapytać dewelopera jakie inne inwestycje będą realizowane na danym terenie. Być może osiedle będzie monitorowane i chronione przez wyspecjalizowaną firmę, co dodatkowo wpłynie na poziom bezpieczeństwa na osiedlu. Dowiedz się, czy okoliczne podwórka, ścieżki i ulice są odpowiednio oświetlone, aby również po zmroku można było się po nich spokojnie przemieszczeń.
  3. Dzieci potrzebują zabawy, najlepiej na świeżym powietrzu, więc w okolicy Twojego przyszłego miejsca zamieszkania nie może zabraknąć placów zabaw. Również dorośli chcieliby przyjemnie spędzać czas wolny, więc warto wcześniej dowiedzieć się, czy nieopodal działają siłownie, fitness kluby, czy można będzie wybrać się na spacer do parku lub terenów zielonych itd.