Kontakt

Asa Development Sp. z o.o. 2 Sp. k.
ul. Lubostroń 22
30-383 Kraków

e-mail: biuro@asadevelopment.pl
tel: +48 (12) 357 90 12

poniedziałek - piątek: 10:00 - 16:00

www.facebook.com/ASADevelopmentKrakow

Twój notatnik zobacz zawartość »

Z doborem odpowiedniej lokalizacji Twojego nowego mieszkania jest trochę tak, jak z wyborem metrażu czy liczbą i rozkładem pokojów - wszystko zależy od indywidualnych preferencji. W końcu trudno jest przekonać zwolenników mieszkań w samym centrum miasta do atutów spokojnego przedmieścia. Niemniej jednak istnieje kilka uniwersalnych kwestii, które warto wziąć pod uwagę, wybierając najlepszą lokalizację swojego nowego mieszkania.

Wybór odpowiedniej lokalizacji mieszkania

Wiele osób twierdzi, że głównym kryterium doboru lokalizacji jest cena mieszkania. W obecnych czasach nie jest to do końca prawda. Po pierwsze, na samą cenę mieszkania składa się wiele czynników, w tym m.in. metraż, standard wykończenia, udogodnienia zastosowane w budynku itd. Kwestia lokalizacji, chociaż bardzo ważne, jest tylko jednym z bardzo wielu innych aspektów. Po drugie, przy obecnym rozwoju sieci komunikacyjnych niekiedy łatwiej jest dostać do centrum miasta z przedmieścia niż z najbardziej popularnych dzielnic położonych w niewielkim oddaleniu od centrum. Jak się zatem okazuje, zanim podejmiemy decyzję o odpowiedniej lokalizacji naszego mieszkania, w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić, czy potencjalne osiedle, na którym być może zamieszkamy posiada te wszystkie cechy, czyli: dobre połączenie komunikacyjne z najważniejszymi punktami w mieście (a przede wszystkim z naszym miejscem pracy lub szkoły), a także cenę, która jest adekwatna do oferowanych przez dewelopera warunków.

Trzeba też zastanowić się, w jakim otoczeniu będzie nam się najlepiej mieszkań. Wiele osób ceni sobie przede wszystkim spokój, bliskość z terenami zielonymi, oddalenie od miejskiego zgiełku, pośpiechu i hałasu. Chcą wracać z pracy i po prostu odpoczywać od tego wszystkiego, co otaczało ich przez cały dzień. Wówczas warto zastanowić się nad osiedlami, które są oddalone od najbardziej zatłoczonych okolic. Jeśli jednak takie “uroki” miasta nie stanowią dla Ciebie żadnej przeszkody, możesz zdecydować się na mieszkania usytuowane nawet w bezpośredniej bliskości z tzw. centrum.