Kontakt

Asa Development Sp. z o.o. 2 Sp. k.
ul. Lubostroń 22
30-383 Kraków

e-mail: biuro@asadevelopment.pl
tel: +48 (12) 357 90 12

poniedziałek - piątek: 10:00 - 16:00

www.facebook.com/ASADevelopmentKrakow

Twój notatnik zobacz zawartość »
Kupno mieszkania od dewelopera

Zakup mieszkania to dla wielu z nas najważniejsza decyzja w życiu, która wymaga od kupującego sporego przygotowania, a równocześnie nieco ostrożności. Decydując się na współpracę z doświadczonym deweloperem, który działa na rynku od dłuższego czasu i cieszy się dobrą opinią, raczej możemy liczyć na to, że transakcja przebiegnie bez komplikacji. Niemniej jednak zawsze warto trzymać rękę na pulsie, mając na uwadze najważniejsze kwestie.

O czym warto pamiętać, kupując mieszkanie od dewelopera?

Obecnie zainteresowani klienci mogą wybierać spośród wielu nowych mieszkań na sprzedaż. Lokalizacja to najważniejsza kwestia, która jest brana pod uwagę w pierwszej kolejności. Wpływa ona na komfort dojazdów do pracy, szkoły, bezpieczeństwo oraz czas spędzony w samochodzie lub komunikacji miejskiej. Trzeba jednak pamiętać, że mieszkanie (lub dom) kupujemy na wiele lat. Przez ten czas nasza okolica może się zmieniać, podobnie jak drogi dojazdowe. Warto więc dokładnie zapoznać się z prospektem informacyjnym dewelopera, w którym powinny znajdować się szczegółowe informacje dotyczące planowanych w promieniu kilometra inwestycji, które mogą wpływać na jakość mieszkania. Należą do nich m.in. takie inwestycje jak drogi, tory kolejowe, oczyszczalnie ścieków itd.

Kupujący powinni dokładnie przeanalizować nie tylko to, co kupują, ale i od kogo. Powinniśmy dokładnie zapoznać się z firmą deweloperską. Warto sprawdzić nie tylko jej wyniki finansowe, ale także przyjrzeć się realizowanym przez firmę innym inwestycjom, a także poznać opinie innych kupujących, którzy mają za sobą doświadczenia z danym deweloperem.

Koniecznie należy również sprawdzić grunt, na którym został lub zostanie wybudowany budynek. Dane na ten temat można znaleźć w księdze wieczystej (dane dostępne w internecie). Z księgi dowiemy się również, czy działka lub obiekt budowlany nie są obciążone służebnością albo hipoteką inną niż realizowana budowa.

Koniecznie należy bardzo dokładnie zapoznać się z umową deweloperską. W umowie powinno znaleźć się jak najwięcej detali związanych nie tylko z nieruchomością, ale i samą transakcją. Im więcej szczegółów w umowie, tym interesy klienta zostaną lepiej zabezpieczone, co szczególnie ważne jest w przypadku wyniknięcia ewentualnych kwestii konfliktowych.

W końcu szczególną ostrożność należy zachować na etapie odbioru mieszkania. Odbiór techniczny polega na skrupulatnej weryfikacji jakości wykonania mieszkania. Warto w tym przypadku skorzystać z pomocy fachowca, który ma odpowiednią wiedzę z zakresu budownictwa.