Kontakt

Asa Development Sp. z o.o. 2 Sp. k.
ul. Lubostroń 22
30-383 Kraków

e-mail: biuro@asadevelopment.pl
tel: +48 (12) 357 90 12

poniedziałek - piątek: 10:00 - 16:00

www.facebook.com/ASADevelopmentKrakow

Twój notatnik zobacz zawartość »
Nowoczesne podmiejskie osiedla

Planując zakup mieszkania, zwykle w pierwszej kolejności zastanawiamy się nad lokalizacją. To, czy zdecydujemy się na nowe mieszkanie w Krakowie zlokalizowane w samym centrum miasta, czy też na jego obrzeżach, w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji.

W tym artykule skupimy się przede wszystkim na zaletach wynikających z posiadania mieszkania na przedmieściu. Nowe osiedla tworzone na przedmieściach dużych miast są kameralne, nowoczesne i bardzo atrakcyjne cenowo. Warto więc dowiedzieć się nieco więcej na ich temat. 

Nowoczesne podmiejskie osiedla mieszkaniowe

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na wyprowadzkę z centrum do dzielnic podmiejskich. Powstaje tam coraz więcej nowych, bardzo atrakcyjnych i nowoczesnych mieszkań. Osiedla są nieco oddalone od centrum, ale zwykle są doskonale skomunikowane z innymi częściami miasta, dlatego wszelkie bariery związane z odległościami są w znacznym stopniu zniwelowane. Problem z wielogodzinnym staniem w korku w godzinach szczytu, by dojechać do domu po pracy, w większości miast został już rozwiązany poprzez specjalne obwodnice i drogi szybkiego ruchu. Deweloperzy najczęściej tworzą nowe osiedla uwzględniając tę kwestię.

Nowe osiedla podmiejskie są również bardzo dobrze zaprojektowane. Zwykle są przestronne, znajdują się na nich place zabaw, niewielkie parki lub tereny zieleni, sklepy, lokale usługowe itp. Znika więc problem konieczności pokonywania dużych odległości w celu zrobienia drobnych zakupów. Zwiększa to również poczucie naszej prywatności i intymności we własnym mieszkaniu.

Mieszkanie pod miastem to przede wszystkim spokój, cisza, a także bezpieczeństwo. To bardzo dobra lokalizacja dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas na joggingu, nordic walkingu czy jeździe na rowerze. Z mieszkań na przedmieściach zadowoleni będą również posiadacze psów. Codzienne spacery z czworonogiem po spokojnej, przyjaznej okolicy będą nie tylko obowiązkiem, ale przede wszystkim przyjemnością.